Wakacje w Sztutowie

Sztutowo to duża wioska letniskowa, położona nad Bałtykiem, między Gdańskiem, a Mierzeją Wiślaną. To jedno zdanie już powinno zachęcić do spędzenia tu wakacji. Jest położone nad morzem, a morze kojarzy się z wakacjami, daje wiele możliwości jak kąpiele, spacery, podziwianie wschodów i zachodów słońca. Jest wioską, dzięki czemu jest tu spokojniej niż choćby w niedalekim Gdańsku. Jest jednak dużą wioską, co oznacza, że znajdziemy tu więcej niż kościół i sklep. Choć trzeba przyznać, że znajdujący się tu Kościół św. Wojciecha jest obiektem ciekawym i wartym zobaczenia. Zwiedzając wioskę warto też zajrzeć do Muzeum Stutthof utworzonego na miejscu dawnego Obozu koncentracyjnego KL Stutthof zokresu II Wojny Światowej.
Sztutowo to jednak nie tylko zabytki. Jego największą atrakcja są piękne piaszczyste plaże i Bałtyk. Wzdłuż plaży rozmieszczono wiele domków i willi wakacyjnych gotowych do wynajęcia, w których można rozkoszować się spokojnymi wakacjami.
Z wioski można wybrać się na wiele wycieczek. Na przykład do Gdańska, na Żuławy Wiślane czy na Mierzeję Wiślaną. Mierzeja Wiślana to obszar objęty rezerwatem przyrody, warto tam zabrać dzieci, aby zobaczyło kormorany czy czaple Siwe w swoim naturalnym środowisku.